قوانین ارایه آثار در سایت و همکاری با فروشگاه

قوانین ارایه آثار در آرتین آنلاین و همکاری با فروشگاه


سایت آرتین آنلاین که از این پس به اختصار سایت نامیده می شود، به صورت یک فروشگاه مجازی، آثار هنری هنرمندان را به خریداران نمایش می دهد. و مسئول ارایه اثر و شناسنامه آن از طرف هنرمند به خریدار می باشد. سایت صرفا مجاز به استفاده از فایل آثار ارسالی هنرمندان برای تولید سفارشات مشتریان و تزیینات و تبلیغات سایت می باشد و هرگونه استفاده دیجیتالی و چاپی دیگر نیازمند کسب اجازه از صاحب اثر می باشد .

·         آثار ارسالی از سوی هنرمند توسط تیم کارشناسی فروشگاه مورد بررسی قرار گرفته و در صورت تائید با هنرمند تماس گرفته و نسبت به عقد قرارداد اقدام می شود. در صورت عدم تائیدیه هیات کارشناسی سایت حق استفاده از آثار ارسالی بدون اجازه صاحب اثر را ندارد.

·         مدت زمان این قرارداد از تاریخ عقد قرارداد به مدت 3 سال می باشدکه با توافق کتبی طرفین قابل تمدید می باشد.

·         سایت بر اساس توافق کتبی میان دو طرف، حق الزحمه فروش اثار هنری را از محل دریافت فروش هر اثر هنری برداشت و نسبت به واریزی الباقی وجه به حساب طرف دوم (هنرمند) اقدام می نماید.

·         هنرمند تعهد می دهد فقط آثاری که خود خالق آن بوده و مالکیت معنوی و اجازه فروش آن را در اختیار دارد، برای فروش در سایت عرضه نموده و اطلاعات مربوط به اثر و حق التالیف درخواستی را با دقت و به درستی وارد نماید، در غیر این صورت متعهد به جبران خسارات ناشی از درج اطلاعات نادرست در قبال سایت، خریدار اثر و سایر مدعیان احتمالی می باشد.

·         کلیه آثار نمایش داده شده در سایت باید منطبق با قوانین کشور ایران و فرهنگ عمومی جامعه باشد. مسئولیت تخطی از این امر بر عهده هنرمند ارائه دهنده اثر می باشد.

·         تصمیم گیری در پذیرش یا عدم پذیرش و حذف آثار و نحوه نمایش اثر در فروشگاه مجازی آرتین آنلاین در شرایط زمانی مختلف بر عهده سایت خواهد بود.

·         میزان قیمت نهایی نمایش داده شده در سایت برای هر محصول به این روش محاسبه می گردد : (حق التالیف هنرمند و هزینه های تولید که بر اساس توافقی فی مابین هنرمند و سایت تعیین می شود+ حق الزحمه فروش اثار + هزینه ارسال ( حق التالیف هنرمند پس از فروش اثر و تحویل سفارش به خریدار ظرف مدت تعیینی در قرارداد به حساب وی واریز می شود)

·         ارزش ریالی کالاهای هنری به صورت توافقی فی مابین فروشگاه و هنرمند تعیین می شود.

·         هنرمند موظف است از تاریخ هر درخواست، سفارش سایت را مطابق مفاد قرارداد تحویل و در صورت تاخیر هیچگونه وجهی به طرف دوم تعلق نمیگیرد مگر اینکه به نحوی دیگر با یکدیگر توافق نمایند.

·         به منظور تعریف بازار رقابتی هنرمند حق ارائه قیمت کمتر فروش محصولات خود را در فضای حقیقی نسبت به فضای مجازی از خود سلب مینماید و کلیه تخفیف ها و آفرهای زمانی را هم زمان در فروشگاه اینترنتی با فضای حقیقی یا صرفا در فروشگاه اینترنتی اتفاق خواهد افتاد و در این خصوص طرف دوم حق هیچ گونه اعتراضی نخواهد داشت.

·         تصمیم گیری در مورد مسایل پیش بینی نشده، بر عهده سایت و مطابق با قوانین جاری کشور و رعایت انصاف و اخلاق کاری می باشد.

تعریف سایت برای انتخاب آثاری که با محدودیت نسخه ارائه می شوند :

·         اثری که در کنار زیبا و هنری بودن، منحصر به فرد بوده، بیانگر خط فکری و هنری طی سالهای فعالیت عکاس بوده و تکرار آن از سوی افراد دیگر و حتی خود هنرمند سخت و غیر قابل انجام باشد و در دراز مدت ارزش آن افزوده شود. با توجه به پیچیدگی و دست و پاگیر بودن قوانین "ارائه با محدودیت نسخه "و همچنین تنوع محصول و بازار برای ارائه اثر بصورت بدون محدودیت نسخه، سایت توصیه می کند بیشتر آثار خود را بدون محدودیت نسخه ارائه نمایید تا در آینده امکان بهره برداری از آن در شرایط متنوع دیگر برای شما فراهم باشد.

شرایط و قوانین ارائه اثر بدون محدودیت نسخه:

·         هنرمند صاحب اثر هیچ گونه تعهدی به خریداران و سایت برای محدودیت در تعداد، روش و محلهای ارائه و فروش اثر خود ندارد و قادر خواهد بود نسخه های بعدی اثر خود را در هر سایز و تعداد و با هر قیمتی و در هر محلی بفروش برساند.

شرایط و قوانین ارائه اثر بصورت تعداد نسخه محدود:

·         هنرمند متعهد می شود از اثر خود بیشتر از تعداد ذکر شده تولید و ارائه ننماید، بجز نمایش در سایز کوچک در مطبوعات،،کتابها ، کاتالوگ ، وب سایتها و جشنواره ها ( به شرط معدوم ساختن اثر بعد از جشنواره)، هر نوع ارائه و تولید اثر بر روی هر محصول یک نسخه محسوب شده و چنانچه هنرمند در هر محلی از تعداد اعلام شده خود بیشتر ارائه نماید، باید در مقابل شکایت خریداران اثر و خسارات احتمالی خریدار و سایت پاسخگو باشد.

قوانین و شرایط برای خرید اثر:

·         خریدار اثر ، اجازه هرگونه کپی ، تکثیر و تولید از روی اثر خریداری شده را نخواهد داشت .

·         سایت تضمین کننده کیفیت اثر خریداری شده می باشد .

·         در صورت محرز شدن تخلف صاحب اثر از شرایط ذکر شده ، سایت صرفا موظف به ارایه مشخصات تماس وی به طرف مقابل جهت پیگیری قانونی و منع ادامه فعالیت وی در سایت می باشد .